Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Podróże życia w Gdyni

Północ i południe. Podróżować można w różne zakątki świata. O takich wędrówkach podróżnicy opowiadali w Gdyni. Tam Stowarzyszenie Kawaleria DAM zorganizowało spotkanie. W restauracji Jedz Pij Tańcz było wyjątkowo. Specjalnymi gośćmi były osoby z niepełnosprawnością intelektualną, a o swoich przygodach opowiadał m. in. niepełnosprawny fizycznie podróżnik Łukasz Hećman. Dla niego, planowanie to jeden z najważniejszych etapów podróży.

 - Trzeba podejść do tego zupełnie inaczej niż osoby sprawne. Począwszy od rezerwacji miejsca, w którym się będzie nocowało, poprzez to co będzie się zwiedzało. Tych ograniczeń jest niestety sporo - tłumaczy Łukasz Hećman, niepełnosprawny podróżnik.

Aleksandra i Łukasz Hećmanowie podróżują wspólnie już od wielu lat. Swoimi doświadczeniami dzielą się z internautami na blogu. Podczas wędrówek napotykają wiele przeszkód jednak w ich pokonywaniu doskonale się uzupełniają.

- Takie przeszkody staramy się obejść lub poprostu ominąć. Bywa również, że jestem oczami dla męża i chodzę w miejsca, do których on może nie mieć dostępu - mówi Aleksandra Hećman, podróżniczka.

Trójmiejscy podróżnicy przekonują, że zwiedzanie świata to fantastyczna sprawa. Aby jednak rozpocząć swoją przygodę trzeb a motywacji i odwagi. Jak je odnaleźć radzi wędrujący wiceprezydent Gdyni.

- Żeby przełamać lęk, trzeba spróbować. Najlepiej zacząć próby od bliskich rejonów i stopniowo zwiększać dystans - radzi Michał Guć.

Swoimi odczuciami warto się również podzielić z innymi. Aby to robić, nie trzeba wielkiego, literackiego talentu.

- Ludziom zazwyczaj podoba się przekaz prosto z serca. Nie raz widziałem fenomenalne prezentacje ludzi, którzy nie potrafili specjalnie opowiadać, natomiast widzieli tak ciekawe rzeczy, że od ich wypowiedzi biło coś fajnego - mówi Jan Węsławski, który wraz z przyjaciółmi prowadzi stronę Niecodzienny Schemat.

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Osobom ciekawym świata, niezależnie od stopnia sprawności, nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko ruszyć w drogę.

Bartek Kucharski

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook