Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Szczęśliwe dzieciństwo dzięki gimnastyce

Nieoceniona gimnastyka. Rozwija nie tylko ciało,  ale i umysł. O jej wpływie na zdrowie dzieci rozmawiają eksperci podczas międzynarodowej konferencji gimnastycznej, która odbywa się w Gdańsku.

- Gimnastyka jest podwaliną wszelkiej edukacji fizycznej w szkołach - mówi Andrzej Kochanowicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego międzynarodowej konferencji gimnastycznej.

Świadomość

Nad gimnastycznymi umiejętnościami trzeba długo pracować. Efekty są jednak imponujące.

- Treningi warto rozpocząć jeszcze przed urodzeniem, tak, by matka wiedziała, jak z dzieckiem rozmawiać i ćwiczyć, aby to później przekładało się na jego świadomość - tłumaczy Kazimierz Kochanowicz, Prorektor ds. Studenckich i Sportu AWFiS w Gdańsku.

Najlepsi z Gdańska

W przyszłym roku w Gdańsku zakończy się budowa najnowocześniejszego w Europie Wschodniej obiektu gimnastycznego im. Leszka Blanika. To właśnie tutaj złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie będzie trenował kadrę narodową w gimnastyce sportowej mężczyzn.

- Powstaje pełnowymiarowa hala gimnastyczna, nie będziemy mogli wstydzić się poziomu tych treningów, a sukcesy przyjdą już za chwilę - mówi Waldemar Moska, rektor AWFiS w Gdańsku.

Konferencja, która jest częścią międzynarodowego grantu przyznanego AWFiS z Funduszu Wyszehradzkiego, potrwa do soboty. O gimnastyce dla sportu i zdrowia dyskutuje prawie 50 profesorów z 12 państw europejskich.

Patrycja Cybulska

  • Gość23.06.2015, godz. 20:13
    fajnie że robią w końcu coś z tą gimnastyką
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook