Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Budownictwo zmienia się na lepsze

Budownictwo przyszłości. Nowoczesne domy są nie tylko ekologiczne, ale także efektywnie wykorzystują energie. A o tym, jakie możliwości i wyzwania stoją przed mieszkańcami Pomorza rozmawiali specjaliści podczas konferencji "Budownictwo Smart 3 E", która odbyła się w Gdańsku.

- Nasz region rozwija się tak pięknie, że teraz warto byłoby, oprócz betonu wylanego na drogi, mosty i wiadukty, przeznaczyć trochę pieniędzy na modernizację starych budynków - mówi Józef Kisielewski z Gdańskiego Klastra Budowlanego.

Taniej, ale z głową

Efektywność, ekologia i energetyka połączone razem niosą ogromne korzyści. Dzięki tym elementom możemy mieszkać nie tylko nie szkodząc środowisku, ale przede wszystkim, taniej. Technika nie może jednak zastąpić myślenia człowieka.

- Budowanie musi być związane z kulturą i tradycją danego miejsca oraz tym, co ludzie rozpoznają jako dom - tłumaczy Paweł Kowalski, architekt.

Zdaniem Ryszarda Świlskiego, członka zarządu województwa pomorskiego, w budownictwie już nastąpiły zmiany.

- Dzisiaj sztuką jest wybudować mądrze, ekologicznie, efektywnie i w takiej formule, w której wykorzystujemy mniej energii i możemy ją równocześnie sprzedawać na zewnątrz - mówi Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego.

I chociaż to dopiero przyszłość, wkrótce ekologiczne domy staną się po prostu codziennością.

Patrycja Cybulska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook