Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

pomorska.tv wygrywa VII Regaty Mediów o Puchar NCŻ

To była zacięta bitwa morska. Mimo wielkich nadziei, nikt z nas nie spodziewał się, że puchar ponownie trafi w nasze ręce. Jednak udało się i wygraliśmy VII Regaty Mediów o Puchar NCŻ.

A nasz sternik Artur Piernicki musiał zmierzyć się nie tylko z wiatrem, ale i z nami, bo nikt z nas nigdy wcześniej nie żeglował.

- Doświadczeni żeglarze wiedzą, co robić i często działają wbrew poleceniom kapitana, młodzi żeglarze słuchają jego rad - mówi Artur Piernicki, sternik.

Bo bez tego łatwo o pomyłkę. Już po drugim wyścigu utknęliśmy na mieliźnie. I mimo to, nie poddaliśmy się ani na chwilę.

- Stanęliśmy na wysokości zadania, z taką załogą możemy pokonać nie tylko Wisłę Śmiałą, ale też dorzecze Amazonki, to niesamowita przygoda - mówi Artur Lewandowski z pomorska.tv.

Niebezpieczeństwo

Mimo że dwa jachty zderzyły się i nie ukończyły regat, nikomu nic się nie stało, a my pożeglowaliśmy dalej, by wygrywać kolejne wyścigi.

- Sternik zrobił nam przyspieszony kurs, każdy wiedział, jakie ma zadania, taka przygoda na wodzie dobrze uczy pracy w zespole - mówi Patrycja Cybulska z pomorska.tv.

A na jachcie była ona niezbędna i zaprowadziła nas na pierwsze miejsce. Tutaj nie było mowy o odpoczynku.

- Praca na żaglówce jest jak praca w redakcji, ciężka i niemonotonna, trzeba słuchać sternika, a wytrwałość przynosi efekty - mówi Maciej Pawlik z pomorska.tv.

Teraz żeglarstwo stało się naszą pasją. Bo mimo że zupełnie niedoświadczeni, tę walkę wygraliśmy.

- Załoga bardzo dzielna, na początek troszeczkę nauki, a potem już wszyscy współpracowali aż do mety - mówi Piernicki.

I nie puchar, a właśnie te słowa były dla nas największą nagrodą.

Regaty Mediów o Puchar NCŻ odbyły się w ramach I Memoriału dra Krzysztofa Zawalskiego. Ich organizatorem było Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Patrycja Cybulska

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook