Zaloguj się

Login
Hasło
Zapamiętaj mnie

Zaloguj się przez

Utwórz konto

Imię i nazwisko
Login
Hasło
Potwierdź hasło
Email
Potwierdź email
Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz że akceptuję jego treść.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach związanych ze świadczeniem usług dostępnych w serwisie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Baltic Media Group Sp. z o. o., z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 82, 80-244 Gdańsk, w celach marketingowych, w tym na kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej ze strony Baltic Media Group Sp. z o. o. oraz parterów biznesowych wspópracujących z Baltic Media Group Sp. z o. o., zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Najmocniejsze Ogniwo w Muzeum Sopotu

W tym roku sekcja rugby Miejskiego Klubu Sportowego Ogniwo Sopot obchodzi 50lecie istnienia. Z tej okazji w Muzeum Sopotu przez ponad 4 miesiące można oglądać wystawę pod wiele mówiącym tytułem: Najmocniejsze Ogniwo.

Sekcja rugby powstała w 1963 roku, a trzy lata później została przyjęta do struktur Polskiego Związku Rugby. Kolejne pół wieku istnienia klubu to 9 tytułów Mistrza Polski i 9 krajowych Pucharów. Sukcesy, historię klubu i związane z nim osoby można teraz poznać w Muzeum Sopotu.

Wystawa pokazuje także, że Ogniwo to klub wielopokoleniowy, gdzie pasja przechodziła z ojca na syna. I nie dotyczy to jedynie trzech generacji rodziny Hodurów.

Na dwóch piętrach Muzeum Sopotu zgromadzono kilkaset eksponatów. Na dziesiątki kolejnych zabrakło miejsca.

Wystawę Najmocniejsze Ogniwo można odwiedzać w Muzeum Sopotu do 17 lipca.

Michał Faran

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal pomorska.TV nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Wpisy niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo mogą zostać usunięte.
facebook